Search found 3 matches

by JHA - Sikkerhedsstyrelsen
Mon, 12. Jan 2009, 10:35
Forum: Uddannelse / godkendelse
Topic: Efter uddannelse
Replies: 0
Views: 5104

Efter uddannelse

Kære Festfyrværkere Først og fremmest GODT NYTÅR til jer alle :) Husk at der nu er krav om efteruddannelse til både scenefyrværkere og festfyrværkere. Hvis du er uddannet før 15 juli 2004, skal du senest 15 juli 2010 have modtaget vedligeholdende uddannelse. Hvis du er uddannet efter 15. juli 2004, ...
by JHA - Sikkerhedsstyrelsen
Mon, 12. Jan 2009, 10:18
Forum: PyroForum Generelt
Topic: Tilladt at lave sit eget?
Replies: 6
Views: 10606

Fremstilling af fyrværkeri

Hej med jer. Først og fremmest GODT NYTÅR :) Tilladelse til produktion (fremstilling) af fyrværkeri ligger under § 3 i bekendtgørelsen (Virksomhedsgodkendelse). For at få en tilladelse til fremstilling, skal en person eller virksomhed kunne dokumentere et kvalitetsstyringssystem. Sikkerhedsstyrelsen...
by JHA - Sikkerhedsstyrelsen
Fri, 4. Jul 2008, 9:51
Forum: Uddannelse / godkendelse
Topic: Sikkerhedsstyrelsens uddannelse
Replies: 1
Views: 4561

Sikkerhedsstyrelsens uddannelse

Kære Fyrværkere For at skabe debat og dialog om Sikkerhedsstyrelsens kurser har jeg oprettet profilen JHA - Sikkerhedsstyrelsen på www.pyroforum.dk. Ideen er, at alle festfyrværkere bliver hørt og får mulighed for at kommentere Sikkerhedsstyrelsens uddannelse og herved skabe debat om uddannelsens in...